"

Božský Sorrentino - kompletní retrospektiva v kině Scala

18. 09. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

„Od skutečné vznešenosti je to k směšnému patosu jen jediný krok, říkával Napoleon. A přesně tohle se mi tak líbí na Římu“, svěřil se
kdysi italský architekt obrazů Paolo Sorrentino. Je to citát v něčem velmi symptomatický: stejně jako v italské metropoli, i v Sorrentinově filmovém díle totiž dochází ke kontinuálnímu, více či méně vědomému pohybu mezi zmíněnými dvěma veličinami.

Největší formální virtuóz mezi současnými italskými filmaři je typ režiséra-vizionáře, který je jedněmi oslavován jako objevitel skutečné životní esence a krásy, a druhými zpochybňován coby sebestředný manýrista často zaměňující hloubku za velikášství a povrchní úžas. 

Historicky první česká kompletní retrospektiva dosavadního Sorrentinova díla by v sedmi zastaveních ráda celou problematiku ještě prohloubila a nabídla dosud nejucelenější pohled na tvorbu režiséra, jehož úchvatné obrazy nakonec možná víc zakrývají, než odhalují. Ostatně, i Řím je přeci – slovy italského malíře a předchůdce renesančního umění Giotta di Bondoneho – především městem ozvěn, iluzí a touhy.

PROGRAM:


13.10.
18:00 - Přebytečný člověk 
20:30 - Následky lásky

14.10.
13:00 - Rodinný přítel

15.10. 
13:00 - Božský
18:00 - Tady to musí bát
20:30 - Velká nádhera

16.10.
18:00 - Mládí

VSTUPENKY: http://bit.ly/2gvYM1n

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI