"

Tarantino ve Scale: první a poslední

15. 05. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

20:30 - Gauneři

Oficiálně první Tarantinův snímek uvádíme k 25. výročí jeho premiéry z nové, vyčištěné a digitalizované kopie v jednorázové projekci. Příběh party gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény zasadil trvalé základy tarantinovskému stylu. Pan Oranžový, pan Bílý, pan Růžový a jejich kámoši ve špičkovém obsazení opět vyloupí klenotnictví a sejdou se v opuštěném skladišti, kde začne příkladný krvavý tarantinovský masakr.

22:30 - Osm hrozných

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno.

Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou...

FB událost zde


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI