"

Týden kávy už voní za dveřmi

14. 08. 2015 , aktualizace: 17. 08. 2015 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Festival všech milovníků kávy

Týden kávy otevírá „kávový svět“ běžným lidem a seznamuje je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace. Vedle podpory a kultivace kavárenství a všeobecné kávové osvěty patří k cílůmTýdne kávy také upozorňovat na celoroční významný podíl kaváren na kulturním dění ve městě, který je pro Brno specifický.

Toužíte po čerstvé kávě? Vydáte-li se 2. a 3. října na dvoudenní Trh kávy do brněnské Adam Gallery, budete mít výjimečnou příležitost rozšířit si své kávové obzory degustací kávy od třicítky českých i zahraničních pražíren. Nenechte si ujít ani nedělní přednáškový den v Knihovně Jiřího Mahena plný nespočtu zajímavostí o kávě z úst profesionálů a předních (nejen) českých osobností v oboru. Ke slovu se dostanou i baristé! Poznat svět kávy také z druhé strany šálku nabídne speciální Soutěž baristů Týdne kávy v Místodržitelském paláci Moravské galerie a především výjimečná návštěva z Brazílie - Marcelo Wesley Babinski patřící k nejlepším baristům ve své zemi.

Jaký by to byl kávový festival bez kaváren!

Týden kávy nesází jen na speciální program, ale nechává také velký prostor pro samotné zapojené kavárny, jejichž kávový program a způsob prezentace je čistě v jejich režii. Znáte kavárnu, která by podle Vás na mapě kaváren Týdne kávy 2015 neměla chybět? Dejte nám o ní vědět! Navrhněte svou oblíbenou kavárnu na adrese www.tydenkavy.cz

Kávou provoněný brněnský svátek se rozšířil daleko za hranice jihomoravské metropole, proto Týden kávy hledejte kromě Brna také ve Zlíně, Ostravě a dalších městech. Stačí si jen vybrat nebo jít přímo za nosem – kávové aroma bude cítit všude!


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI