"

Fotografickou školou roku je Střední škola uměleckomanažerská!

15. 03. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Fotografickou školou roku je Střední škola uměleckomanažerská!

Ateliér fotografie je na Střední škole uměleckomanažerské otevřen teprve druhým rokem, a přesto se jeho studenti mohou pochlubit mnoha úspěchy. Obrovský podíl na tom má samozřejmě vedoucí fotografického ateliéru Darina Hlinková, která je velmi uznávanou fotografkou a nositelkou celé řady ocenění. A v neposlední řadě také skvělým pedagogem, který je schopný konstruktivně vést své studenty a předat jim mnoho ze svých zkušeností a dovedností.

Fotografické úspěchy studentů Střední školy uměleckomanažerské!

Známý fotografický časopis FOTOVIDEO vypisuje značné množství soutěží pro talentované fotografy, kteří se chtějí pochlubit svou originální a osobitou tvorbou. Právě tento časopis zorganizoval soutěž Fotografická škola roku, která je určena všem mladým fotografům od dvanácti do dvaceti let. Šanci a motivaci k focení tak dostali i nejmladší fotografové jednotlivých škol v České republice. Fotografickou školou roku se ve 3. kole soutěže díky úspěchu svých studentů v jednotlivých kategoriích stala Střední škola uměleckomanažerská!

Mladí a nadějní fotografové

V kategorii Fotograf roku Junior se na prvním místě s velkým bodovým náskokem umístil student 3. ročníku Střední školy uměleckomanažerské Radim Zbořil, o jehož úspěších jsme již dříve informovali. Skvělé druhé místo obsadil Adam Novák, student 2. ročníku Střední školy uměleckomanažerské. Na 4. místě se potom umístil další talentovaný student SŠUM Jakub Marek. 

Časopis FOTOVIDEO zároveň vyhlásil výsledky soutěže s lednovou Digiškolou a ani zde nezůstala Střední škola uměleckomanažerská bez ocenění. 3. místo obsadila nadějná studentka 2. ročníku Adéla Chalupová, jejíž fotografie často zdobí chodby školy a jejíž talent neunikl pozornosti řady dalších soutěží.

Oceněni byli v dalších kategoriích fotosoutěže Josef Sudek také studenti 1. ročníku Střední školy uměleckomanažerské, například Daniel Schneider, Adam Hróza, Vojtěch Žáček a Adéla Hrubá. Jejich úspěch je o to větší, že na samém počátku jejich studia se byli schopni vyrovnat s konkurencí zkušených fotografů a v mnohém je předstihnout. 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI