"

Super Panda Circus probudí vaše spící smysly

25. 10. 2016 , aktualizace: 21. 11. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pane Vodičko, mohl byste Super Panda Circus našim čtenářům představit?

Panda je experimentální koktejlový bar. Vytváříme si tady vlastní drinky, zkoušíme nové ingredience a vytváříme nové kombinace známých ingrediencí. Samozřejmě to neznamená, že člověku neuděláme radost i klasickým koktejlem, když na něj má chuť. Budeme se ale vždy snažit mu nabídnout něco malého navíc, co by třeba nečekal. Super Panda Circus je svým konceptem tzv. "speakeasy". Je to trochu schované místo, u kterého člověk musí přesně vědět, kde je.

Co pak návštěvníky čeká?

Nejdivnější bar v Česku. V podstatě takový alternativní svět. Hodně si hrajeme s atmosférou, která tady panuje. Chceme v návštěvnících probudit smysly a pocity, které kvůli každodennímu stereotypu normálně spí. Lidé se tak vlastně vydávají na cestu do neznáma.

Do baru přitom ale míří cíleně…

Je to něco, co hosty u nás spojuje. Jsou často už dopředu naladěni, že míří právě do Pandy. Což je úžasné, protože tím vzniká úplně jiná atmosféra, než když hosté do podniku vejdou vlastně jen tak náhodou, když prochází kolem. To se v Pandě spíš nestane.

Jistě si ji užila i porota projektu Gourmet Brno 2016, která vás mezi brněnskými bary označila za vítěze. Jak si tohoto ocenění vážíte?

Velmi. Na rozdíl od jiných cen, ať už na republikové nebo mezinárodní úrovni má totiž specifickou váhu. Když jsme koncept baru vymýšleli, chtěli jsme mimo jiné lidem v Brně zprostředkovat opravdový zážitek. Takovéto ocenění na lokální úrovni je pro nás zprávou, že se nám to daří, navíc má i přes svou lokálnost velký přesah.

V čem?

Obecně Brno díky takovému projektu jasně podtrhuje, že nám tady všem opravdu záleží na kvalitní gastronomii.  Tím, že tento projekt funguje, je myslím naše město pro lidi zvenku také čitelnější – město posílá do světa zprávu, že právě sem mají lidé přijet dát si něco dobrého.

Mohl byste ještě čitelnější učinit i vaši současnou nabídku?

Od srpna u nás máme nové koktejlové menu, tvořené devíti specifickými objekty. Jeho podstatu představují jungiánské archetypy symbolizující určité vzory chování a prožívání, které člověk ve světě může spatřit. Místo, abychom tak hostům dali klasické menu s vypsanými ingrediencemi, necháváme jim prostor zažít a objevit něco nového. To první, co totiž v nabídce spatří je jen samotný objekt symbolizující daný drink. Například složení, nebo čemu se ten drink chuťově podobá, objevuje až vzápětí.

 

Na co se můžou návštěvníci v Super Panda Circusu těšit v nejbližší době?

Během následujících měsíců připravujeme několik guest bartendingů, tedy návštěv českých i zahraničních barmanů, kteří stanou za našim barem a nabídnou hostům pohled trochu jinam. Budeme také zvětšovat nabídku drinků TO GO, které si host může z baru odnést třeba na cestu domů nebo na chvíle obligátního brněnského "a kam dál".

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Když to mám vzít trošku zeširoka, Super Panda Circus je hřiště kde si může člověk dovolit vytvářet trošku jiné sociální hry, než na jaké je standardně zvyklý. Umožňujeme lidem poznávat nevídané, oni jsou přitom ochotní zkoušet a experimentovat. Nesmírně si toho vážím, protože nebýt tak úžasných hostů, kteří k nám do Pandy přicházejí, nemohli bychom se posouvat tak daleko. Právě vzájemnost celého vztahu hosta a hostitele mě baví asi úplně nejvíc.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI