"

V Retro Consistoriu zapijete chutné jídlo prvotřídním vínem

26. 10. 2016 , aktualizace: 21. 11. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pane Němče, můžete Retro Consistorium nejprve představit?

Začal bych samotným názvem, který v latině znamená Za radnicí. Právě takové bylo původní jméno ulice Mečové, kde sídlíme. Retro Consistorium zde existuje něco přes rok, s Alešem Matuchou jsme ho otevírali loni v srpnu. Stály za ním ale téměř dva roky příprav včetně rekonstrukce, která se podle nás velmi povedla.

Retro Consistorium charakterizujete jako ristobar. Jak to můžeme chápat?

Je to spojení restaurace a wine baru, tedy chutného jídla s kvalitním vínem. V Brně do loňska neexistoval podnik, kde byste si dali prvotřídní víno i po půlnoci. Pokud jste si chtěli dát sklenku skvělého vína i po chutné večeři, nebylo kam pokračovat. To jsme chtěli změnit, navíc s tou přidanou hodnotou, že si vychutnáte jídlo i pití na jednom místě. To byl i důvod proč nás i přes stejné bodové hodnocení zařadila komise projektu Gourmet na první místo.

Jako jediný podnik jste se v něm umístili hned ve dvou kategoriích – kromě vináren i mezi restauracemi. Jak Gourmet 2016 zpětně hodnotíte?

Je to skvělý projekt. Oceňujeme u něj hlavně jeho nezávislost. Přinesl nám také novou klientelu. Když po slavnostním vyhlášení vytisklo Turistické informační centrum brožurky se všemi oceněnými, zavítalo k nám obrovské množství turistů.

Dva podniky v jednom

Retro Consistorium má dvě patra. Liší se nějak?

Nabídka je v obou stejná, ovšem je pravda, že horní patro je přece jen více restaurační a klidnější. Je tedy skvělou volbou pro soukromé večírky nebo narozeninové akce. A když pak chcete z tohoto večírku odejít, stačí sejít o patro níže, kde se odehrává pravý barový noční život.

Chystáte do konce roku nějaké akce?

Ve spolupráci s šéfkuchařem pražské La Finestry připravujeme pětichodové lanýžové menu. Do konce roku máme v plánu také speciální večery s degustací několika vzorků vína, doplněné o tří až čtyřchodové večeře. Všechny se budou odehrávat právě v horním patře, zatímco dole se pro naše návštěvníky nic nezmění.

Ikonické Brunello di Montalcino

Jak byste charakterizovali vaši kuchyni?

Naše jídla jsou především lehká, vycházíme hodně z Itálie. Proto jsou jednou z variant v polední nabídce vždy těstoviny. Italským směrem se pak orientujeme i u vín, opravdovou ikonou je například Brunello di Montalcino, které patří mezi 4 nejvýznamnější italská vína. Máme ho tu přes 30 druhů, takže i fajnšmekři a velcí znalci vína mají v tomto ohledu z čeho vybírat. Zkrátka pokud někoho napadne v 11 hodin večer, že si chce dát Brunello, tak nejlepší místo je zde, navíc za příznivější ceny.

A kdybychom si u vás chtěli dát v tuto dobu drink?

Tak si rozhodně přijdete na své. Máme širokou nabídku kvalitních čistých destilátů – od grapp přes rumy, koňaky až po zajímavé whisky či vodky. Snažíme se jít naproti trendu, kdy lidé pijí méně tradiční destiláty. A navíc, i když do Retro Consistoria přijdete třeba ve 2 ráno, tak se tu najíte. Vaříme sice maximálně do půlnoci, ale neustále máme k dispozici tapas a široký výběr italských delikates.

Děkuji vám za rozhovor.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI